Doprava Doprava zdarma od 49€ | Doručenie do 2 dní
Vianočné objednávky do štvrtku 19.12. do 12:00

Časy, kedy bolo farbenie vlasov výhradne ženskou záležitosťou, sú už dávno preč. Takéto skrášľovanie účesu sa udomácnilo aj medzi mužskou populáciou, pričom ide o úplne prirodzenú súčasť života. Aj v tomto smere však existujú rozdiely medzi mužmi a ženami. Povieme vám, čím sa farby na vlasy pre mužov líšia od tých ženských, a tiež to, kedy farbenie nie je vhodné a treba zvoliť radšej bezpečnejšiu alternatívu.

Obsah článku:
Mužské farby na vlasy vs. ženské
Farby na vlasy nie sú jedinou možnosťou
Ako vybrať správne farby na vlasy pre mužov
Nezabúdajte na bradu
Populárne techniky farbenia vlasov u mužov
Farby na vlasy nemusia byť vždy vhodné

Mužské farby na vlasy vs. ženské

Pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy, muži majú radi jednoduchosť. Preto sú aj farby na vlasy pre mužov väčšinou v tých prirodzenejších odtieňoch, aby nepôsobili príliš výrazne. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorí sa neboja experimentovať, a aj oni si majú z čoho vyberať. So širokou paletou farieb však najlepšie poradí kaderník alebo barber.

Rýchlo a jednoducho – motto farieb na vlasy pre mužov

Pánske farby na vlasy sa vyznačujú aj ľahkou aplikáciou a rýchlejším pôsobením. Muži sú totiž známi tým, že neradi strácajú čas v kúpeľni pred zrkadlom. Hoci sa aj v tomto prípade nájdu výnimky, ušetrený čas určite poteší.

Špeciálne pre krátke vlasy

Môže sa zdať, že farby na vlasy pre mužov sa ničím extra nelíšia od tých ženských. Niektoré však môžu mať inú textúru, aby sa lepšie nanášali na krátke vlasy. Záleží od výrobcu a konkrétnej značky.

Farby na vlasy nie sú jedinou možnosťou

Chcete si zafarbiť vlasy, no máte rešpekt pred permanentnou farbou? Môžete vyskúšať aj iné alternatívy. Trh je plný rôznych šampónov, kondicionérov či gélov, ktoré vám dočasne zafarbia vlasy. Medzi rýchle riešenia, ako zakryť šediny, patrí napríklad aj toppík. Ide o organické keratínové mikrovlákna, ktoré za pár sekúnd zamaskujú šediny a poradia si dokonca aj so vznikajúcimi plešinami.

Ako vybrať správne farby na vlasy pre mužov

Ak sa chystáte zafarbiť si vlasy a nie ste jedným z tých odvážlivcov, ktorí siahajú po fialových alebo zelených odtieňoch, snažte sa prispôsobiť farbu svojej tvári a očiam. Najlepšie je, ak sa trafíte do odtieňa vašich prirodzených vlasov. Pokiaľ nemáte skúsenosti s farbením vlasov, odporúčame poradiť sa s kaderníkom. Potom už bude výber správnej farby jednoduchší.

Vo všeobecnosti však platí, že farby na vlasy pre mužov, ale aj pre ženy, by mali byť, v rámci možností, bez amoniaku. Ten má totiž nepriaznivý vplyv na pokožku hlavy aj na samotné vlasy.

Nezabúdajte na bradu

Ste hrdým nositeľom brady? Pred farbením vlasov na ňu nezabúdajte. Tvorí totiž dôležitú súčasťou vášho vzhľadu. Zmenený účes môže vytvárať rušivý kontrast s bradou, čo nemusí vyzerať dobre. Môžete tomu predísť výberom vhodného odtieňa farby na vlasy alebo si zafarbiť aj porast na tvári. Skúsený barber vám určite poradí a pomôže.

Populárne techniky farbenia vlasov u mužov

Farby na vlasy pre mužov nemusia mať výlučne kryciu funkciu. Páni si radi doprajú zmenu imidžu, a to len tak, aby sa cítili sebavedomejšie. Toto sú obľúbené techniky farbenia vlasov u mužov:

  • Melír – časť vlasov sa presvetlí, čo dodá účesu prirodzenú sviežosť.
  • Ombre – využíva sa najmä pri dlhších strihoch. Pomocou farieb sa vytvorí plynulý, no viditeľný prechod medzi odtieňmi.
  • Balayage – jemný a prirodzený prechod tónov. Nie je taký zrejmý ako pri ombre.
  • Celková zmena farby – zafarbia sa všetky vlasy. Táto technika je vhodná napríklad pri šedinách, kedy sa odtieň zjednotí.

Farby na vlasy nemusia byť vždy vhodné

Alternatívy farbenia vlasov sme si už povedali. Strach z neznámeho však nemusí byť jediný dôvod, prečo sa vydať bezpečnejšou cestou. Existuje niekoľko situácií, kedy je lepšie vyhnúť sa farbeniu.

  • Podráždená pokožka hlavy – ekzém, poranenie, suchosť, to všetko môžu chemikálie vo farbách ešte viac zhoršiť.
  • Chemické ošetrenie vlasov – aplikácia chemických látok na vlasy v krátkom časovom období môže spôsobiť poškodenie vlasov. Farbenie sa neodporúča napríklad po ondulácii.
  • Alergia – 48 hodín pred farbením vlasov by ste si mali urobiť test, či náhodou nemáte alergiu na niektorú zo zložiek farby. Naneste malé množstvo na citlivú a jemnú pokožku, napríklad za uchom alebo na predlaktí, a sledujte, či sa neobjaví začervenanie, svrbenie, prípadne iný príznak alergie.

Pokiaľ máte akékoľvek podozrenie na alergiu alebo nemôžete používať farby na vlasy pre mužov z iného dôvodu, stále máte možnosť spoľahnúť sa na menej agresívnu metódu, akou je napríklad toppík