Doprava Doprava zdarma od 49€ | Doručenie do 2 dní
Žiar vlasmi nie plešou

Trápi vás vypadávanie vlasov alebo ich pomalý rast? Vyskúšali ste už všetko? Riešením je možno vlasová mezoterapia. Čo to je a ako prebieha? Je vhodná aj pre vás? Všetko potrebné sa dozviete v tomto článku.

Obsah článku:
Čo je vlasová mezoterapia
Ako vlasová mezoterapia prebieha
Ako funguje dermaroller
Účinky dermarollera
Dermaroller vs. roztok
Vlasová mezoterapia nielen pri vypadávaní
Cena mezoterapie u odborníka
Dermaroller vám ušetrí peniaze

Čo je vlasová mezoterapia

Časť vám napovie už samotný názov. V podstate je to terapia, ktorá má pomôcť zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov a podporiť ich rast. Vykonáva sa pomocou tenkých a jemných mikroihličiek umiestnených na valčeku, ktoré dostávajú živiny z rôznych roztokov priamo k vlasovým folikulom.

Ako vlasová mezoterapia prebieha

Spomenutý valček s mikroihličkami nazývame dermaroller. Jeho použitie je jednoduché, stačí ním rolovať po pokožke hlavy a postupne prechádzať všetky problematické miesta. Rolovanie sa však vykonáva len jedným smerom, aby sa predišlo opakovaným vpichom do jedného miesta. Samozrejme, pred použitím je potrebné umyť a vysušiť pokožku, aby sa odstránili prípadné nečistoty a kožný maz. To isté platí aj pre dermaroller.

Ako funguje dermaroller 

Hoci sa používanie dermarollera môže zdať ako bolestivá a nepohodlná procedúra, opak je pravdou. Mikroihličky, spravidla titánové, sú naozaj mikro. Vpichy, ktoré vytvára, sú taktiež malé. Ich dôležitosť je ale veľká, pretože práve vďaka nim dostáva pokožka a vlasy to, čo potrebujú.

Účinky dermarollera

Vlasová mezoterapia využíva úžasnú schopnosť pokožky regenerovať sa, ak sa poraní. Počas regenerácie sa totiž vytvárajú nové bunky a zvyšuje sa aj produkcia kolagénu, čo je pre rast vlasov veľmi dôležité. To všetko zariadi práve dermaroller. Zároveň tiež podporuje cirkuláciu krvi v koži. Spolu s krvou tak prichádza k vlasovým folikulom aj kyslík a živiny.

Dermaroller vs. roztok

Dermaroller môžete používať samostatne alebo v kombinácii s roztokom na podporu rastu vlasov, ako napríklad minoxidil. Ak používate taký roztok, môžete ho naniesť na pokožku hlavy pred alebo po použití dermarollera. Účinné látky a živiny sa tak dostanú k vlasovým folikulom omnoho rýchlejšie. Medzi dermarollerom a roztokom však vždy nechajte odstup aspoň 30 minút. Súbežné používanie dermarollera s minoxidilom sa dokonca stalo predmetom štúdie, ktorej výsledok preukázateľne potvrdil rýchlejší a efektívnejší rast vlasov. (zdroj)

Vlasová mezoterapia nielen pri vypadávaní

Vlasovú mezoterapiu môže podstúpiť každý, kto bojuje s vypadávaním vlasov. To však nie je jediný prípad, kedy sa ľudia obracajú na jej účinnosť. Je totiž vhodná aj pre poškodené či slabé vlasy, alebo ako prevencia vypadávania. Ak ale trpíte infekciou, zápalom, ekzémom, bradavicami alebo máte z nejakého dôvodu podráždenú pokožku, najskôr svoj stav prekonzultujte s dermatológom, čím sa vyhnete prípadným komplikáciám.

Cena mezoterapie u odborníka

Každá účinná metóda vykonávaná odborníkom, či už sa jedná o zdravie a vzhľad pleti, alebo vlasov, niečo stojí. Cena však závisí od krajiny, kliniky aj počtu sedení. Vlasovú mezoterapiu môže vykonávať dermatológ, trichológ či lekár estetickej medicíny. Nebuďte teda prekvapení, ak vám vystavia účet na niekoľko stoviek eur.

Dermaroller vám ušetrí peniaze

Môžete využiť služby kliniky alebo si vlasovú mezoterapiu urobiť v pohodlí domova. Záleží len na tom, čo vám vyhovuje viac. Ak sa rozhodnete pre lacnejšiu a pohodlnejšiu možnosť, budete potrebovať dermaroller. Vyberte si však taký, ktorý má ihličky dlhé 0,5 mm. Prečo? Kratšie ihličky nie sú dostatočne efektívne, pretože sa nedostanú do potrebnej hĺbky. Dlhšie ihličky by zas mohli spôsobiť príliš hlboké vpichy. Dĺžka 0,5 mm je pre domáce použitie bezpečná a zároveň efektívna.