Doprava Doprava zdarma od 49€ | Doručenie do 2 dní
Žiar vlasmi nie plešou

Vypadávanie a rednutie vlasov je téma, o ktorej sa rozprávajú skôr ženy. Muži s tým však bojujú tiež, aj keď to priznávajú len s neochotou. Ani v jednom prípade ale nejde o nič, za čo sa treba hanbiť. Strata vlasov je úplne bežný a prirodzený proces, s ktorým sa, žiaľ, stretáva stále viac a viac ľudí. Čo s tým?Existuje zahusťovanie vlasov, ktoré zvládnete aj doma?

Obsah článku:
Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov a neúčinné riešenia
Instantné zahusťovanie vlasov
Podpora rastu vašich prirodzených vlasov

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov a neúčinné riešenia

zahusťovanie vlasov strihaním

V úvode sme spomenuli, že ľudí, ktorí pozorujú nadmerný úbytok vlasov, je čoraz viac. Tento jav má celkom jednoduché vysvetlenie. Žijeme v dobe plnej stresu. Nesplniteľné termíny v práci, domácnosť, deti, účty, to je na jedného človeka naozaj priveľa. Okrem stresu hrá veľkú rolu aj životný štýl, genetika, vek či užívanie liekov. Samozrejme, čas patrí k nedostatkovým komoditám, preto je internet najlepším zdrojom rýchlych a jednoduchých riešení. A to aj v prípade vypadávania vlasov. Môžete sa tak dočítať o rôznych „účinných“ šampónoch alebo o radách starých mám. Jednou z nich je napríklad strihanie za účelom získania hustejších vlasov. Môžeme však povedať, že takto to nefunguje. Čo môže naozaj pomôcť? Výživa zvnútra, šampón alebo sérum so skutočne účinnými zložkami, či iné overené produkty.

Instantné zahusťovanie vlasov

Čakanie na účinok vlasového prípravku môže byť zdĺhavé. Hustejšie vlasy predsa chcete mať hneď. Najmä, keď vás čaká spoločenská udalosť. Našťastie, riešenie existuje aj pre takéto situácie. Môžete vyskúšať keratínové vlasové mikrovlákna a miesta s rednúcimi vlasmi šikovne zamaskovať. Ide o organické vlákna zložené z keratínu, čo je bielkovina nachádzajúca sa v ľudských vlasoch. Väčšinou sa tieto vlákna nachádzajú v praktických tubách, takže ich aplikácia je rýchla a jednoduchá. Na hlave držia za pomoci statickej elektriny, pričom vytvárajú rovnakú štruktúru ako skutočné vlasy. Samozrejmosťou sú aj rôzne farby, aby ladili s farbou vašich vlasov. Sú teda diskrétne a skvele plnia svoj účel. Možno ich používa aj vaša kolegyňa, šéf alebo lekár a vy o tom nemáte ani tušenie. Na čo sa treba zamerať, aby ste si vybrali naozaj kvalitné vlasové vlákna?

  • Pred kúpou si overte ich odolnosť voči potu, vetru a dažďu.
  • Prečítajte si zloženie, či náhodou neobsahujú nejaké chemické látky.
  • Všimnite si aj to, akým spôsobom sa aplikujú na vlasy. Buď sa používajú vyklepávaním z tuby, podobne, ako detský púder alebo pomocou sprejového aplikátora, ktorý zaisťuje praktickejšiu a presnejšiu aplikáciu.
  • Snažte sa vybrať farbu, ktorá sa najviac podobá farbe vašich vlasov.

Podpora rastu vašich prirodzených vlasov

Maskovanie riedkych vlasov je fajn. Je to účinný a rýchly spôsob, ako získať hustejšiu hrivu behom okamihu. No škodu neurobí ani zastavenie vypadávania prirodzených vlasov a podpora ich rastu. Ako sme spomenuli vyššie, možností je viacero. Či už zvolíte šampón, sérum, alebo sa rozhodnete vyživiť vlasy zvnútra formou vitamínových doplnkov, mali by ste sa zamerať skôr na kvalitu. Tú spoznáte väčšinou podľa zloženia. Účinné produkty na podporu rastu vlasov by mali obsahovať čo najviac prírodných zložiek a žiadne parabény, sulfáty a silikóny. To platí najmä pri šampónoch. Z možností, ako získať zdravšie vlasy, však môžete vyskúšať aj sérum. Na rast vlasov fungujú prírodné oleje, ako zázvorový, ricínový, arganový či tekvicový. Na zahodenie nie je ani olej z pšeničných klíčkov, zo semien mrkvy, manga alebo extrakt z Aloe Vera. Naše sérum na rast vlasov obsahuje všetky tieto oleje, takže je schopné priniesť výsledky za celkom krátku dobu.

Ďalšou alternatívou môže byť aj minoxidil. Ten taktiež sľubuje zázraky a dokáže ich aj naplniť. Existuje vo forme roztoku alebo peny. Pôsobí ako stimulant rastu vlasov, podporuje cirkuláciu krvi v koži a predlžuje rastovú fázu. FDA ho schválila už v roku 1988, takže odvtedy sa o jeho účinkoch presvedčilo množstvo ľudí, dokonca aj vedci, ktorí sa rozhodli vykonať štúdiu o jeho účinnosti a bezpečnosti. (zdroj) Nech sa teda rozhodnete akokoľvek, majte na pamäti, že kvalita je vždy na prvom mieste.